כיצד תאתרו רטיבות בקירות ואיך תוכלו לטפל בכך?

כולנו נתקלנו לא פעם בתופעה הנפוצה בעיקר בתקופת החורף, הופעתן של נקודות שחורות או בועות על הקיר.
לרוע המזל נזקי רטיבות אינם נותרים במצב סטטי, אלא מחמירים ככל שאנו לא מטפלים באיטום. לכן, חשוב ומומלץ לטפל ברטיבות ברגע הופעת עובש או קילוף על הקיר על מנת למנוע את התפוררות הקיר ופגיעה משמעותית בבידוד הבית. 

רטיבות ועובש בקירות הינן בין התופעות השכיחות ביותר בדירות בישראל ובין הקשות יותר לפתרון.
מהן הסיבות וכיצד נזהה רטיבות בקירות? מה הם הנזקים שעלולים להגרם בעקבות הרטיבות? כיצד ניתן לטפל ברטיבות בקיר וכמה יעלה הטיפול בכך?
לכלל

מהן הסיבות לרטיבות בקירות?

מספר גורמים עלולים לגרום לרטיבות בקירות הבית:

 • רטיבות בעקבות איטום לקוי בקיר חיצוני- זהו מצב בו הקירות החיצוניים לא אטומים היטב ולכן כאשר הם באים במגע עם מים, המים חודרים את המעטפת החיצונית וחודרים לתוך הבית.
 • רטיבות בעקבות איטום לקוי של הגג- זהו מצב בו מים מהגג עלולים לחלחל מטה ולגרום לנזילה, נזקי רטיבות ועובש.
 • רטיבות בקיר בעקבות בלאי טבעי- עם הזמן מעטפת הבידוד הישנה של הבית נסדקת בעקבות פגעים סביבתיים כגון לחות גבוהה וכימיקלים שונים.

כיצד נזהה רטיבות בקירות ?

רטיבות בקירות הבית אינה תמיד תהיה גלויה לעין, אך ישנם מספר סממנים המעידים על כך:

 • התנפחות הטיח (בועות בקיר)
 • נשירת טיח כתוצאה מרטיבות בקיר
 • התקלפות הצבע מעל לפנלים
 • הצטברות חול רטוב מתחת לרצפות הבית
 • רטיבות במשקופי הדלתות ובדלתות עצמן
 • ריח רע

על בעל בית שמזהה אחד מהסמננים המפורטים מלעיל להזמין במהירות איש מקצוע מנוסה בתחום זה, כדי לערוך בדיקת רטיבות בקירות הדירה.
יש להקפיד בבחירת מקצוען לביצוע הבדיקה. הבדיקה נערכת באמצעות מצלמה תרמית שביכולתה לזהות את התפשטות המים בקירות, פעולה הדורשת מיומנות וניסיון רב על מנת לאתר את מקור הרטיבות, לאבחן אותה כראוי, ולמנוע את התפשטותה ואת התפשטות הנזק לשאר קירות הבית.

מה הם הנזקים שעלולים להגרם בעקבות הרטיבות?

 • הנזק הבולט ביותר הינו הנזק האסתטי. המראה המנוקד השחור על רקע הקיר הלבן לא מחמיא לבית שלנו, כמו גם קילופי הטיח וכתמי הרטיבות.
 • נזק נוסף וגם הקריטי ביותר הינו הנזק הבריאותי. העובש מורכב מאורגניזמים חיים שפוגעים באוויר שאנו נושמים והוא מסוכן במיוחד לנשים בהריון, קשישים וחולי אסתמה. אם העובש עבר למצב של טחב הסכנה גדלה הרבה יותר.
 • התפוררות הקירות. המים הבאים במגע עם הקיר ישחקו אותו אט אט במטרה למצוא נתיב יציאה. כלומר, הקיר יחל להתפורר במידה ולא נפתור את בעיית הרטיבות.
 • ירידה בערך הבית. במידה וקיים עובש או רטיבות לא מטופלת בבית ואנו רוצים למכור את הנכס, שמאי שיבדוק את הבית יאתר את הבעיה, מה שיגרום להורדת מחיר הנכס.

כיצד ניתן לטפל ברטיבות בקיר וכמה יעלה הטיפול בכך?

על בעל בית שמזהה אחד מן הסמננים שפירטנו מלעיל, להזמין במהירות איש מקצוע מנוסה בתחום זה (אינסטלאטור), כדי לערוך בדיקת רטיבות בקירות הדירה.
יש להקפיד בבחירת מקצוען לביצוע הבדיקה. הבדיקה נערכת באמצעות מצלמה תרמית שביכולתה לזהות את התפשטות המים בקירות, פעולה הדורשת מיומנות וניסיון רב על מנת לאתר את מקור הרטיבות, לאבחן אותה כראוי, ולמנוע את התפשטותה ואת התפשטות הנזק לשאר קירות הבית.האינסטלאטור, בשימוש המצלמה, יעשה בדיקה מהיכן יוצאים המים ויוכל לתת לכם תשובה חד משמעית אם מדובר בתקלה שכדאי לקרוא לאיש איטום או שרברב.

איטום סדקים קטנים מיושם בדרך כלל באמצעות חומרי איטום על בסיס אקרילי, בעוד שסדקים גדולים יותר מטופלים בעזרת חומרים פוליאוריטנים. השלב השלישי כולל חיפוי חדש (של צבע או של שליכט) או ציפוי קירות המעטפת בסילר שמטרתם לדחות מים או חיפוי וציפוי יחד.


מחירי עבודות האיטום של קירות חיצוניים משתנים מאוד בהתאם לסוג הבעיה, דרך ההגעה אליה, החומר ממנו עשוי הקיר, עומק הסדק ואלמנטים נוספים.
כאשר מדובר באיטום קירות המצויים בקומת קרקע, אין צורך במכשור מיוחד כדי להגיע אליו ולכן על תיקון כזה תשלמו 1,500-2,200 .
עבור איטום קירות המצויים בקומות גבוהות יותר, קומה רביעית לדוגמא , המחיר יעלה לטווח של 2,500-3,500

חשבנו שתאהבו גם את זה

תהליך בניית מבנה הוא תהליך מורכב ומאתגר. הוא כולל מעורבות של גורמים רבים, כגון יזם, קבלן, מהנדסים, אדריכלים, יועצים ועוד. יועץ חיצוני בפרויקט בניה הוא איש

מלחמה היא אירוע חריג, אשר יכול להשפיע באופן משמעותי על לוח הזמנים של פרויקטים בענף בנייה. במצבים של מלחמה, יזמים וקבלנים עשויים להיתקל בקשיים רבים, אשר

יועץ בטיחות באש הוא יועץ בטיחות בעל הסמכה כ"ממונה בטיחות אש". הוא מחזיק בתעודת גמר שמוכרת על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.
אין להקל ראש בבחירת המהנדס משום שהבדיקה שהוא יבצע עתידה להשפיע על העסקה הגדולה ביותר שתעשו כל חייכם- רכישת בית. ככל שהמהנדס יהיה מקצועי ואמין יותר כך תוכלו להיות בטוחים בנכס שאתם רוכשים.

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים שרוכשים דירה, סובלים מליקויי בניה רבים בדירתם.  ככל שהביקוש עולה, הקבלנים ממהרים לבנות ולסיים כמה שיותר יחידות דיור בכמה שפחות זמן.

נמאס לכם לשרוף זמן יקר בעבודת ניירת? אפליקציה לדוחות בניה היא הפתרון המושלם בשבילכם.הכירו את Reporto – אפליקציה לניהול דוחות בניה שתשרת אתכם בצורה הפשוטה והנגישה

מזל טוב! הצלחתם לגייס את ההון הראשוני, ובשעה טובה אתם עומדים לפני אחד הרגעים המשמעותיים בחיים שלכם, בדרך לרכישת דירה חדשה. עבור מרבית הזוגות רכישת דירה

החלטתם לקנות דירה יד שניה? עליכם לקחת בחשבון פרמטרים חשובים שלא תמיד לוקחים אותם בתכנון התקציב, צריכה להיות הסתכלות רחבה. במאמר הזה תמצאו את כל השלבים

פרוטוקול הינו מסמך בכתב אשר בו מפורטים :  נתוני הדירה  מועד מסירה  מצבה הפיזי של הדירה  מתקני ואביזרי הדירה  תעודות אחריות והסבר על המערכות בדירה מסמך

דברו איתנו בוואטסאפ

WhatsApp

היי, נשמח לסייע בכל שאלה,
הזינו נייד ומייל ומיד נעבור לווטסאפ